Základní škola Bruzovice působí v současné budově v centru obce od roku 1960.
V letošním školním roce ji navštěvuje 40 žáků v 1.- 5.ročníku.
Škola je organizována jako dvojtřídní.
O děti se ve škole stará tým zkušených a obětavých zaměstnanců.

Třídní učitelkou 3., 4. a 5. ročníku je Mgr. Kateřina Šebestová.
Třídní učitelka  1. a 2. ročníku je Mgr. Kateřina Bernatíková
Netřídní paní učitleka je Dominika Křibíková

Žáci po absolvování naší školy v minulých letech pokračovali ve školní docházce na Jubilejní Masarykově základní škole
a mateřské škole v Sedlištích, na 1. ZŠ Petra Bezruče, 11. ZŠ  Jiřího z Poděbrad, osmiletém gymnáziu, ZŠ Karolíny Světlé v Havířově.  Po ukončení školní docházky v 5. ročníku šk. roku 2015/2016 přešli naši žáci na ZŠ v Sedlištích, 6. ZŠ ve FM a 11. ZŠ ve FM.
Spolupráce s  naší mateřskou školou je naprosto samozřejmá a probíhá denně. Veškerého dění ve škole se totiž účastní naši
nejmenší i školáci společně. Každoročně pořádáme pro děti i žáky ozdravný pobyt s možností výuky plavání.
Přechod ze školky do školy je naprosto přirozený.
Obecní úřad Bruzovice úzce spolupracuje s vedením školy a snaží se neustále modernizovat budovu školy  i její vybavení.
Naše škola nabízí dětem také možnosti mimoškolních aktivit. Letos si děti vybírají z těchto kroužků:

Pozornost věnujeme samozřejmě i dětem se specifickými poruchami učení a vadami řeči.