Historie

První nepřímá zmínka o existenci farní školy v Bruzovicích pochází z roku 1633. Byla jednou z nejstarších škol na Frýdecku.

V roce 1778 byla postavena nová, dvoutřídní škola. Byla dřevěná a krytá šindelem. Vyučovalo se v jedné místnosti vybavené 13 lavicemi,2 tabulemi, katedrou, skříní na knížky a černými kachlovými kamny.

Zděná škola, nyní nazývaná „stará škola“, byla postavena roku 1844 a měla opět pouze jednu učebnu. Ministerstvo vyučování z Vídně naléhalo na zřízení druhé školní místnosti, která byla nakonec pronajmutí v dřevěném domě pod kostelem u Kocicha. Ve třídě tehdy sedělo více než 100 dětí! Do školy chodily také děti z okolních vesnic, ze Sedlišť, Kaňovic, Pazderné, Panských Nových Dvorů. V 19.století navštěvovalo triviální školu v Bruzovicích až 245 žáků.

Po 1. světové válce se začalo uvažovat o postavení nové školy. K výstavbě však nedošlo pro vysokou cenu pozemků, na nichž měla škola stát.

V období 2.světové války byla stará škola již ve velmi ubohém stavu, ale žádost o výstavbu nové školy byla úřady zamítnuta.

Až v roce 1958 bylo započato s výstavbou nové základní školy a o dva roky později byla škola slavnostně otevřena. Nový školní rok v nové budově zahájil pan ředitel Antonín Pětroš.

V současnosti se v této budově vzdělává 29 žáků základní školy a 28 dětí mateřské školy. V budově sídlí také školní družina a školní jídelna.